Příměstské tábory výrazně zdražují!

 

Příměstské tábory mají v programu dětí své místo. Na rozdíl od klasického pobytového dětského tábora mají ty příměstské řadu specifik – týká se to organizace tábora i nároků rodičů a dětí.  Příměstský tábor je celodenní program pro děti v době, kdy jsou rodiče v práci a děti mají prázdniny. Je o ně plně postaráno až vyzvednutí rodiči.

Číst dál...

Běhání s dětmi

Běháte??? Když se vám narodí prcek, šoupnete ho do speciálního sportovního kočárku a běháte i s ním. Jenže pak někdy přijde okamžik, kdy vám z kočárku vyroste, a vy začnete přemýšlet, jak byste s ním mohli běhat i nadále – po svých a po jeho. Děti běhají rády, ale aby radost z běhu hned zase neztratily, je dobré dbát na několik věcí. Není nic roztomilejšího, než dětská kategorie běžeckého závodu. Děti uběhnou pár set metrů, dostanou medaili a jsou šťastné. Jak běhat s dětmi, jak trénovat a motivovat malé běžce?

Číst dál...

Jak vybrat příměstský tábor?

Letní prázdniny se nenápadně přibližují a spousta dětí vyhlíží tábory – ať už klasické pobytové, nebo příměstské – jako příležitost, jak si odpočinout od online výuky a strávit čas s kamarády. V posledních dnech se v nejrůznějších zdrojích objevuje informace, že tábory se při dodržení určitých opatření budou moci konat. Organizátoři tak pilně pracují na jejich přípravě a rodiče se začínají poohlížet po tom správném prázdninovém programu pro své ratolesti.

Číst dál...

Pitný režim při sportovním výkonu

Pokud sportujeme, naše tělo si žádá více tekutin než běžně. Umocňuje se to i ročním obdobím, tělesné stavbě a aktuální teplotě. V minulosti převládal názor, že při sportování bychom měli pít málo, aby tekutina nezatěžovala náš žaludek a krevní oběh. V současnosti však víme, že přirozenou potřebu přijímat tekutiny není třeba žádným způsobem omezovat a každý sportovec, amatér i profesionál, by měl vědět, že kromě tréninku závisí jeho výkon i na zásobování organismu kvalitní vodou. 

Číst dál...

Výživa sportujících dětí

Pro správný růst a vývoj dětí je naprosto nezbytné mít správně složenou stravu, kdy energetický příjem odpovídá následnému výdeji. Děti a dospívající, kteří se aktivně věnují sportu, mají potřebu energie vyšší, než ti, kdo tráví volný čas většinou pasivně. V důsledku nevyvážené stravy tělo strádá a sportovní výkony klesají. Co se týče vitaminů a minerálních látek, jejich podíl ve stravě se u malých sportovců nemusí nijak zásadně odlišovat od dětí nesportujících. Mnoho dalších tipů a odkazů na výživu, přípravu vydatných svačin a pitný režim najdete na našich FB stránkách. 

Číst dál...

Kolaps z horka? Zjistěte, co dělat!

Poznáte člověka před kolapsem? Přehřátí lidé jsou odkázáni právě na pomoc ostatních, a proto byste měli tento článek číst, přestože si myslíte, že vám taková komplikace nehrozí. Kolaps v průběhu závodu nebo za cílovou páskou není to samé, a i první pomoc je tedy jiná. Přečtěte si, jak takového člověka poznat a třeba tím jednou zachráníte život. Když ne sobě, tak druhému.

Číst dál...