Young Film Camp

Praha 7

Od 14 do 17 let

Kreativní

Týdenní příměstská akce plná audiovize, kreativity, tvorby a kritického uvažování pro bystrou mládež ve věku 14-17 let.

Popis

Camp je vhodný pro úplné začátečníky, kteří teprve audiovizi poznávají, ale i pro zkušenější jedince (včetně těch, kteří byli na Young Film Festu).

IMG_9850.JPGKdy?
2.–8. srpna 2021 denně od 9:00 do 19:00.

Kde?
V pražském uměleckém centru DOX (Poupětova 1, 170 00 Praha 7 - Holešovice) a jeho okolí.
Ve středu 4. srpna nás čeká celodenní výlet.
Camp není pobytový.

Cena?
4300,- Kč
V ceně je mimo programu a prostor DOXu i dobrý teplý oběd a dvě svačiny denně, technika, učební pomůcky a několik lektorů.

Kontakt
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sledujte nás na INSTAGRAMU!

 

 

YOUNG FILM CAMP

1.
rozšiřuje studentovy znalosti o různých dimenzích audiovizuálního světa,

2.
skrz praktické úkoly a diskuze s lektory a hosty rozvíjí mladou mysl, nápady a argumentační schopnosti,

3.
vede studenty k tomu, aby sami tvořili, byli schopni svou vlastní tvorbu obhájit, ale zároveň zůstali otevřeni perspektivám druhých,

4.
si zakládá na tom, že mezi účastníky zajišťuje bezpečné a zábavné prostředí pro seberozvoj, kultivaci a definici individuálních hodnot,

5.
dbá na intenzivní práci ve skupinách i s jednotlivými studenty, počet přijatých účastníků je maximálně 21.


KDO JSME?

Young Film Fest je pořádán spolkem krutón, z.s., který se už mnoho let zaměřuje na audiovizuální výchovu, vzdělávání a pořádání eventů včetně filmové distribuce. S pozměněným názvem a upraveným konceptem probíhá více než deset let, vychází z vyzkoušených formátů letních uměleckých soustředění, audiovizuálních workshopů a přednášek.


LEKTOŘI

Filip Kršiak
Předseda krutónu, umělecký ředitel YFF, hlavní vedoucí Campu.
Vede krutón, je ředitelem Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů ELBE DOCK a Ceny Pavla Kouteckého. Věnuje se filmové výchově, byl členem pracovní skupiny pro filmovou výchovu Ministerstva kultury ČR a spolupracuje s Asociací lesních mateřských škol. Před více jak deseti lety spoluvytvořil první filmové tábory.

Kristýna Lesná
Absolventka Filmové Akademie Miroslava Ondříčka v Písku a spoluzakladatelka Izraelského filmového festivalu Kolnoa.
Vyrostla v kině v Klatovech a v organizačním týmu krutónu zastupuje práva mimopražských studentů. Filmových táborů se v roli studentky i lektorky účastní od roku 2008, tedy od svých jedenácti let.

Vojtěch Novotný
Film a vše okolo něj ho zajímalo již od dětství. Když pak v rané pubertě začal jezdit na filmové tábory, film se mu stvrdil jako cesta, kterou by se chtěl vydat i v budoucnu. Momentálně studuje na pražské FAMU.

Sophie Bell
Jezdí na filmové tábory od svých čtrnácti let. Na FAMU absolvovala roční intenzivní kurz filmové produkce, rok a půl pracovala jako manažerka výroby v dabingovém studiu. V současnosti se věnuje studiu jevištních technologií a divadelního managementu na brněnské JAMU.

Matylda Strnadová
Studuje literaturu a lingvistiku na Filozofické fakultě UK. Zajímá se o průnik mezi světem literatury a filmu, jejich společná východiska. Během studia strávila dva roky ve Francii, zaměřuje se na frankofonní texty. Dlouhodobě se věnuje pedagogice: působí jako lektorka filmových workshopů a doučuje francouzštinu.

Mikuláš Svoboda
Na krutón jezdil jako účastník od prvního ročníku. Letos se těší, že se poprvé zúčastní jako lektor. V současné době studuje střihovou skladbu na FAMU.

Lokalita

Poupětova 1, Praha 7, 170 00

Druh táboru

příměstský tábor

Zaměření táboru

Kreativní

Věková kategorie

Od 14 do 17 let

Fotogalerie

Lokalita

Termíny

2. 8. 2021
Poupětova 1, Praha 7, 170 00